Artyści – Rozsypaniec 2020

Przemek Bielawa / Robert Mazurkiewicz

Duet Robert Mazurkiewicz & Przemysław Bielawa to według krytyków jeden z ciekawiej brzmiących duetów męskich poruszających się w klimatach „Krainy Łagodności”.

Robert –muzyczna instytucja –muzyk – przede wszystkim gitarzysta ale jak trzeba to zagra na wszystkim, kompozytor ,tekściarz, realizator dźwięku a przede wszystkim wspaniały muzyczny aranżer.

Przemek – gitarzysta, harmonijkarz, kompozytor, założyciel i lider zespołu Nieobecni – z którym zawojował m.in. Yapę, Giełdę.

Ich autorskie kompozycje do tekstów m.in. Iwony Przygody, Katarzyny Swędrowskiej czy Marka Sochackiego od razu zyskały uznanie wśród publiczności i muzycznej braci. Podbili serca jurorów m.in. Bazuny, Poetyckiej Stajni czy Festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego w Bydgoszczy – to tylko niewielki odsetek ich wspólnego muzycznego dorobku. Oprócz swego kunsztu scenicznego potrafią również stworzyć dzięki dowcipnej konferansjerce nie zapomniany nastrój koncertu zabierając nas w klimaty z gatunku poezji śpiewanej, bluesa po bosanovę.


Zbigniew Żuk

Pisze sam o sobie:

Z wykształcenia jestem muzykiem/gitarzystą z wyższym wykształceniem artystyczno-pedagogiczym. Piosenki piszę od 12 roku życia. Dzieje się tak dzięki nieustającej życzliwości  serdecznych znajomych Wenie i Talencikowi, którzy wciąż o mnie pamiętają. Na co dzień prócz  piosenek fotografuję wszystko co mnie poruszy. Liczy się chwila. Od ponad 16 lat wyczynowo biegam ultramaratony górskie. Ostatni najdłuższy bieg to Ultramaraton dookoła Masywu Mount Blanc na 101,5 km. Bieganie… to moja medytacja… mogę wtedy załatwić wszystkie najważniejsze sprawy a jak zostanie czasu, to posłuchać siebie. Biegam samotnie, bo samotnie zawsze jakoś raźniej. Na co dzień jestem genetycznym miłośnikiem Ludzi i Natury. W pracy zatracam się bez reszty realizując zawodową misję: „zamieniaj pasję na pensję”. Moje marzenia to:  od czasu do czasu zagrać recital, porozmawiać z Ludźmi, może kiedyś wydać autorką płytę ale nie za wszelką cenę. Moje życiowe motto: „Siej dobro gdzie popadnie”. Ostatnio, chyba to był październik 2019… siałem w Krakowie na Festiwalu Korowód Piosenki Autorskiej organizowanym przez Fundację Pani Anny Treter „PIOSENKARNIA”. Pod koniec roku – listopad – siałem  na Festiwalu „Przy Kominku” w Kielcach gdzie zostałem wyróżniony za kompozycje. Niedawno wystąpiłem w Lublinie na Przeglądzie Piosenki Autorskiej Strojne w Biel. Tutaj miałem dużo szczęścia bo Jury przyznało mi pierwszą nagrodę i zaprosiło za rok na mini recital jako Laureata 2020 a Publiczność przyznała mi swoją nagrodę za piosenkę „Biegniemy w objęcia drzew”. To były moje trzy pierwsze udane próby powrotu na scenę po przerwie od 1994 roku.


Piotr Rogala

Jak mówi o sobie: gra i śpiewa od zawsze. Jest muzykiem – samoukiem, doskonalił swą grę wraz z kształtowaniem samego siebie. Zawsze jest uśmiechnięty, przesympatyczny i otwarty, chętny by zasiąść z przyjaciółmi, znajomymi wspólnie zagrać i zaśpiewać. Piotrek obdarzony bardzo ciekawą barwą głosu, śpiewa z wielkim zaangażowaniem i przejęciem. Muzykę tworzy sam, a natchnieniem dla niego jest wiersz czytany. Wiersz, który trafia w jego duszę, wtedy czuje, że płynie z niego muzyka, która sama się układa w nuty. Przede wszystkim śpiewa wiersze: Mirosława Welza, Wiesławy Kwinto-Koczan, Edwarda Marszałka,  Romy Rappe.

Piotra możemy również spotkać na szlaku bieszczadzkim, gdzie wędruje z grupą turystów, pięknie im opowiadając o Bieszczadach. Jest bowiem także przewodnikiem beskidzkim i pilotem wycieczek.


Kuba Blokesz

O sobie:

Kolekcjonuję piosenki. Szukam słów i muzyki, które robią różnicę.
Gram na gitarach i śpiewam. Komponuję, piszę teksty i tłumaczę.
Spotykam się ze Słuchaczami na płytach, w Internecie i podczas koncertów, pomagając im zostawić kłopoty codzienności za sobą.
Zajmuję się piosenkami ponieważ to w nich pulsują najszczersze opowieści o ludziach.
Kiedy pierwszy raz podczas śpiewania piosenki ujrzałem wśród mojej widowni łzy wzruszenia, a wzdłuż swojego kręgosłupa poczułem ciepły dreszcz emocji, zrozumiałem że właśnie to chcę ludziom dawać jak najczęściej.

  • Jest laureatem kilkunastu festiwali piosenki (m.in. Studencki Festiwal Piosenki, Pamiętajmy o Osieckiej, Spotkania Zamkowe, Festiwal Twórczości „Korowód”, Festiwal im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”, OFPA).
  • Występował w koncertach i spektaklach muzycznych m.in. dla Polskiego Radia.
  • Współpracował z takimi artystami jak Andrzej Poniedzielski, Elżbieta Adamiak, Roman Kołakowski, Stefan Brzozowski.
  • Debiut fonograficzny pt. „Lwów. Szkice Miejskie” (wyd. 2015), który jest programem poetyckim złożonym z tekstów współczesnych poetów ukraińskich przetłumaczonych premierowo na język polski przez Macieja Piotrowskiego. 
  • W 2016 roku, z inicjatywy Zakonu Karmelitów Bosych, powstało dwupłytowe wydawnictwo: „Bóg sam wystarcza – poezje z Karmelu” z wierszami św. Teresy z Ávili i innych świętych karmelitów. 
  • Podczas obchodów Światowych Dni Młodzieży, na lotnisku Muchowiec w Katowicach wystąpił w głównej roli musicalu „Jak Ogień”, opowiadającym historię proroka Eliasza.
  • W roku 2018 – wraz z zespołem Chwila Nieuwagi – wydał nową płytę z piosenkami autorów czeskich, której tytuł brzmi „Morawska Brama”.

kubablokesz.pl


Cztery Piąte

– trzy gitary i skrzypce. Młoda formacja muzyczna (wspólnie grają od dwóch lat) składająca się z muzyków młodych duchem. Wykonują autorskie utwory, w których wyczuwalny jest duch Wojtka Bellona – piosenki lirycznej i turystycznej zarazem, choć zdarza się im czytać muzycznie twórczość Stanisława Barańczaka! Coraz rzadziej sięgają po klasykę piosenki literackiej (Jaromir Nohavica, Bez Jacka), gdyż znaleźli własną  drogę poetycko-muzyczna.

W roku 2019  zdobyli I miejsce w kategorii piosenka w Danielkowym Konkursie podczas Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej. 

W roku 2020 na 48. Ogólnopolskim Turystycznym Przeglądzie Piosenki Studenckiej BAZUNA 2020 zdobyli wyróżnienie za piosenkę Hej Bieszczady!

Skład zespołu Cztery Piąte:
Katarzyna Sroka – skrzypce, śpiew, muzyka
Krzysztof Kasprzyk – muzyka, teksty, śpiew, gitara klasyczna
Maciej Duczyński – śpiew, gitara akustyczna, czasami gitara basowa
Marcin Malik – śpiew, gitara basowa, gitara akustyczna

https://zespolczterypiate.wordpress.com/

 


Pod Wiatr

 

Zespół powstał pod koniec 2006r w Ostrowcu Świętokrzyskim. Celem powstania grupy było pragnienie krzewienia w autorskim i tradycyjnym repertuarze nurtu szeroko pojętej muzyki żeglarskiej w regionie świętokrzyskim o skromnej tradycji szantowej.

Twórczość zespołu została wielokrotnie doceniona przez jury wielu przeglądów i festiwali piosenki żeglarskiej i turystycznej w całym kraju. Wśród licznych nagród najbardziej cenna to Nagroda Marszałka Województwa Małopolskiego za najlepszy debiut na XXVII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Shanties 2008” w Krakowie oraz Muzyczny Scyzoryk 2010 w kategorii Etno/Folk.
W 2009r. zespół zaprzestał udziału w przeglądach konkursowych w środowisku szantowym, by skupić się na nagraniu debiutanckiej płyty studyjnej pt.”Pod deckiem i na decku” , która w rezultacie ukazała się w lutym 2011 roku. Po wydaniu płyty, zespół postanowił odwiedzić festiwale turystyczne. Skutkiem są: pierwsza nagroda na festiwalu Rozsypaniec (2011), pierwsza nagroda na festiwalu Muzyczna Zohylina (2011), druga nagroda na festiwalu Yapa (2012)


U Studni

Jeden z najlepszych w Polsce zespołów uprawiający balladę z umiejętnie dobranym tekstem i niebanalną oprawą muzyczną. 

Współtworząc przez wiele lat (1984-2012) Stare Dobre Małżeństwo, wyznaczyli rozpoznawalne brzmienie i styl muzyczny tej legendarnej grupy. Swoje doświadczenie wykorzystują także wspierając zespoły: „Bohema” (Darek Czarny), „WYSPA” i „Do Góry Dnem” (Ola Kiełb) czy „Hoodoo Band” (Andrzej Stagraczyński). Twórcze osobowości, naturalność i swoboda bycia na scenie, i świetny kontakt z publicznością gwarantują wyjątkowość każdego koncertu „U STUDNI”. Zespół brzmi swojsko i świeżo. Znane i świetnie wyważone brzmienie gitar Darka Czarnego i Ryśka Żarowskiego, basu Andrzeja Stagraczyńskiego i jedynych, niepowtarzalnych skrzypiec Wojtka Czemplika zyskały sobie szerokie kręgi fanów – w różnym wieku. Obecność w zespole Oli Kiełb to dodatkowy walor grupy, o której mówi się, że posiada własną, swoistą magię. A to nic innego jak dbałość o słowo, o jego piękno i jasność przekazu, co jest wielką zaletą zespołu.

Zespół ma w swoim dorobku trzy płyty: U Studni (Dalmafon 2013), Wąwóz naszych czasów (Dalmafon 2014) oraz Wspólne zdjęcie(Dalmafon 2017), które przygotowali z ogromną pieczołowitością. Nie brak tu wspaniałej energii, różnorodności tematów i motywów, co świadczy o niezwykłym potencjale twórczym zespołu.

Grają w całej Polsce, a żywy kontakt ze słuchaczami, integracja duchowa, chęć i potrzeba wspólnego śpiewania z publicznością podczas koncertów stanowią dla nich podstawę działania.

www.ustudni.com